یادگیری لغات برای آزمون نوشتاری GRE

متخصصان معتقد هستند که واژگان ، عامل اصلی و ضروری بخش شفاهی یا کلامی آزمون GRE هستند.در واقع بخش کلامی یا شفاهی آزمون GRE ، چیزی جز یک آزمون پیشرفته واژگان نیست.اگر تعداد واژگان شما کم است شما در معرض یک خطر جدی قرار می گیرید.

متقاضیان مدرک GRE یک آزمون عمومی و یک آزمون موضوعی می گذرانند.نمره GRE برای کمک به مدیران پذیرش دانشگاهها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری استفاده می شود.

بعضی از آزمون های موضوعی GRE دارای زیرمجموعه هایی هستند که می توانند نقاط قوت و ضعف یک دانشجو را تعیین کنند که برای راهنمایی و جایگزینی اهداف مفید هستند.

آزمون GRE برای کاندیداهای مطالعه در یک زمینه خاص برگزار می شود.این آزمون برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاههای آمریکا و بعضی از کشورها مورد نیاز است.

آزمون موضوعی GRE یک آزمون نوشتاری است و یک آزمون کامپیوتری مثل آزمون GRE عمومی نیست.این آزمون سه بار در سال برگزار می شود.این آزمون سطح دانشجویان در یک رشته خاص را ارزیابی می کند.مشابه آزمون GRE سه بار در سال و بصورت یک آزمون مبتی بر کاغذ برگزار می شود.

تست عمومی GRE مبیتنی بر کامپیوتر سه بخش دارد.به علاوه یک پیش آزمون نامشخص هم ممکن است وجود داشته باشد.این آزمون ممکن است در هر موقعیتی بعد از آزمون نوشتاری تحلیلی ممکن است گنجانده شود.

موسسه ETS می تواند نمرات GRE شما را به حداکثر چهار دانشگاه که توسط خود شما انتخاب شده اند ارسال کند.هزینه ارسال روی هزینه ثبت نام قبلا از شما گرفته شده است.ETS موسسه برگزار کننده آزمون های تافل و GRE  است که سایبقه ۶۰ ساله در این زمینه دارد و تا به حال بیش از ۵۰ میلیون تست در بیش از ۱۸۰ کشور جهان برگزار کرده است.

بخش نوشتاری تحلیلی مهم و بسیار متفاوت از بیشتر آزمونهای GRE است.زیر این آزمون توسط انسان و نه کامپیوتر تصحیح می شود.این انسانها تحت فشار زیادی قرار می گیرند و ممکن است در یک ساعت ۲۰ عدد مقاله را تصحیح کنند.بنابراین مقاله شما زمان زیادی برای تحت تاثیر قرار دادن ندارد.

مهمترین نکته این است که شما باید بتوانید مقالاتی با جذابیت زیاد در مورد هر چیزی بنویسید.بنابراین باید روی مهارت نوشتن صرف نظر از محتوای آن تمرین کنید.بسیاری از داشجویان ، برای نوشتن مقالات بخش بزرگی از وقت آزمون خود را تلف می کنند.واقعیت این است که یک مقاله آزمون GRE می تواند یک ساختار استاندارد داشته باشد و به سرعت در زمینه هر موضوعی که شما می نویسید سازگار شود.

آزمون گران به دنبال توانایی شما برای بیان واضح مطالب خود هستند و همچنین به دنبال این هستند که شما چگونه در یک مدت زمان کم و در حداقل فضای نوشتاری می توانید ایده خود را بصورت شفاف بیان کنید.

یک راه برای افزایش واژگان انجام بازیهای مثل Scabble و Boggle است.آنها مغز شما را تشویق به بازی با کلمات و حروف می کنند و یبه شما کمک می کنند چیزهای جدید یاد بگیرید.راه دیگر برای بهبود واژگان جدول کلمات متقاطع است که معمولا اکثر روزنامه ها یکی از آنها را دارند.ضمنا با کمی جستجو می توانید سایتها و اپلیکیشن هایی را نیز در این زمینه پیدا کنید.

سعی کنید از کلماتی که یاد می گیرید در نوشته ها و گفتارهای خودتان از آنها استفاده کنید.این بهترین راه برای حفظ واژگان است.سعی کنید کلمات خود را در داخل جملات یاد بگیرید.خواندن با صدای بلند و نوشتن آنها می تواند به شما در درک و حفظ آنها کمک کند.

یک هدف خوب دیگر در این زمینه یادگیری ۱۰ تا ۵۰ کلمه در روز بسته به میزان وقت خودتان است.در اینجا فلش کارت و اپلیکیشن ده کِِی می تواند یک ابزار مناسب باشد.اپلیکیشن ده کِی برای تمام کلمات جملات کاربردی دارد.به زودی لغات GRE روی اپ قرار داده خواهند شد.بعد از یادگیری لغات سعی کنید آنها را در یک متن یا مقاله علمی پیدا کنید.البته اگر به زبان انگلیسی نسبتا تسلط داشته باشید می توانید از نسخه انگلیسی به انگلیسی فلش کارتهای اپ ده کِی استفاده کنید.ضمنا شما می توانید از نسخه صوتی فلش کارتها نیز استفاده کنید.در نهایت بعد از یادگیری و افزایش دامنه لغات متون مختلف را بخوانید و آنها را از لحاظ گرامری و لغات مترادف و متضاد بررسی کنید.

نظر شما در این مورد چیست؟با نصب اپلیکیشن ده کِی می توانید به بیش از ۵۲ هزار عدد فلش کارت زبان های انگلیسی و فرانسه دسترسی پیدا کنید.

1 نظرات

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *