یادگیری و افزایش دامنه لغات

چرا افزایش دامنه لغات شما مهم است؟

افزایش تعداد واژگان می تواند مزیتهای مختلفی برای شما داشته باشد.از جمله این کار می تواند به چشم انداز شغلی شما کمک کند و علاوه بر آن یمی تواند اعتماد به نفس شما را هم افزایش دهد.

بهبود یا افزایش دامنه لغات یک بخش جدانشدنی از مهارتهای گفتاری و نوشتاری است.فقدان دانش مناسب یا دامنه لغات به اندازه کافی وسیع ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در ارایه خودتان باشد.به علاوه ممکن است ارتباطات و عزت نفس انسان را تحت تاثیر قرار دهد.

برای بهبود دامنه لغات خودتان باید به کلمات جدید گوش کنید و از آنها در مکالمات استفاده کنید.این امکان در اپلیکیشن ده کِی گنجانده شده است و شما می توانید فقط به صوت لغات پرکاربرد در زبان های مختلف گوش کنید.

دلیل مختلفی وجود دارد که چرا مردم دنبال افزایش دامنه لغات خود هستند.دلیل آن می تواند ناشی از شرایط کاری یا علل اجتماعی باشد.اما دلایل شما هرچه باشد باید توجه کنید که بنا به موانع مختلف ممکن است وقفه ای در روند یادگیری شما ایجاد شود.مهم این است که شما از موانع و امکانات در طول فرآیندیادگیری خودتان آگاهی داشته باشید در نتیجه اعتماد به نفس شما بیشتر شده و نسبت به یادگیری لغات مصمم تر خواهید بود.

اما سوال دیگر این است که شما چرا می خواهید دامنه واژگان خودتان را توسعه دهید؟

اکثر مردم بر این باور هستند که تعداد واژگان با میزان ارتباطات نسبت مستقیم دارد.این به مردم کمک می کند افکار و جاه طلبی خود را شکل دهند.از سوی دیگر واژگان محدود می توانند در زندگی واقعی و عزت نفس افراد تاثیر گذار باشند.داشتن دانش گسترده در مورد واژگان زبان واقعا در هر شرایطی اهمیت دارد.به عنوان نمونه مصاحبه برای یک شغل ، تاثیرگذاری روی معلمان و اساتید و حتی بهبود مجموعه مهارتها می تواند در نتیجه دامنه لغات گسترده باشد.در اینجا برای آخرین نمونه یک مثال عینی تر می زنم تا با اهمیت موضوع بیش از پیش آشنا شوید.یوتیوب بزرگترین سایت آنلاین فیلم در دنیا است که در مدت ۶۰ ثانیه بیش از ۳۰۰ ساعت روی آن آپلود می شود که اکثر آنها به زبان انگلیسی است و شما با افزایش دامنه لغات خودتان می توانید از منابع دست اول استفاده کنید.

اما چگونه می توانیم واژگان خود را بهبود ببخشیم و اهمیت بهبود گرامر چیست؟

معمولا دامنه لغات گسترده به معنای اسن است که شما هوشمند تر هستید.با این حال در موقعیتهایی مانند مصاحبه شغلی اگر متقاضی لباس غیررسمی مانند تی شرت و شلوار جین بر تن داشته باشد ولی دستور زبان او خوب باشد برای بیشترین کارفرمایان در کشورهای خارجی و در داخل ایران کارفرمایان بخش خصوصی این موضوع قابل قبول است.همچنان که مشاهده می کنید دامنه لغات وسیعتر به اندازه ظاهر و لباس رسمی شما یا حتی بیشتر از آن اهمیت دارد.

فارغ التحصیلان دانشگاهی با دامنه لغات بیشتر احتمال دارد فرصتهای شغلی بیشتری داشته باشند و یا میزان حقوق آنها بالاتر از افراد با دامنه لغات کمتر باشد.واژگان گسترده به افراد کمک می کند تا هوشمند ، دارای تحصیلات و مدارج عالی تر و دارای توانایی بیشتر در انجام کارها به نظر برسند.بنابراین هنگامی که شما واژگان بیشتری را بلد باشید احتمالا موفقتر خواهید بود و فرصتهای فراوانی برای لذت بردن و یادگیری بیشتر خواهید داشت.

بهبود واژگان با استفاده از تکنیک های مختلف و سرگرم کننده می تواند انجام شود مانند سایتهای اینترنتی ، صفحات اینستاگرام و …ولی یکی از بهترین روش ها فلش کارتهای زبان است که به تدریج و بدون هیچگونه استرس حتی در اوقات مرده می تواند به شما در یادگیری لغات کمک کند.به کمک اپلیکیشن ده  کِی می توانند به مجموعه عظیمی از فلش کارتهای سه وجهی لغات پرکاربرد زبان های مختلف دسترسی داشته باشید.

پس معطل چی هستید؟

اپلیکیشن ده کِی را نصب کنید و از مجموعه های رایگان فلش کارت پنجاه تایی آن استفاده کنید و در صورت رضایت مجموعه های فلش کارت هزارتایی با قیمت ناچیزی تهیه کنید.

در نهایت می خواهم به این موضوع اشاره کنم که ممکن است بعضی از افراد فکر کنند واژگان گسترده لازم نیست ولی باید به این دسته از افراد گفت داشتن دامنه لغات گسترده واقعا مفید است که در این پست به یکی دو مورد از آنها اشاره کردم.این گار علاوه بر بهبود سخنرانی و ارتباطات شما مهارتهای نوشتاری شما را نیز بهبود خواهد بخشید.

0 نظرات

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *